kl 5 Aplikacje internetowe

TEMAT: Sprawdzian wiadomości (test). Projekt (1) bazy danych z elementami grafiki wektorowej lub rastrowej.

Serwis: Warzywniak

CZAS REALIZACJI 9H LEKCYJNYCH

Sklep internetowy: baza warzywniak + tabela klientów + tabela produktów

1. Strona startowa – graficzna reklama sklepu, logo, godziny otwarcia (w nocy serwis nieczynny), szata graficzna własnego projektu, widok i cena losowego artykułu, element kierujący do zakupów (strona sprzedaży).
  2. Strona sprzedaży – lista wszystkich artykułów (10 artykułów do wyboru), formularz wyboru (rodzaj produktu, ilość, możliwość wprowadzenia kodu rabatowego dla stałych klientów), paragon sprzedaży, rozpoczęcie obsługi kolejnego klienta
  3. Strona edycji klientów dostępna po wpisaniu loginu i hasła (menu wyboru: formularz umożliwiający dodawanie klientów, usuwanie klientów)
  4. Strona edycji zaopatrzenia sklepu dostępna po wpisaniu loginu i hasła (wprowadzanie nowego towaru – nazwa, cena, obrazek, usuwanie towaru z bazy, zmiana ceny towaru).
  5. Dla całego serwisu login: QWE, hasło: 123
  6. Pliki serwisu uporządkowane we właściwych folderach (php, img), index.php + style.css
  7. Baner zawierający element graficzny z informacją o nazwie i właścicielu sklepu (Ty jesteś właścicielem sklepu).
  8. Stopka z informacją: Nazwa naszej szkoły + link do strony szkoły.
  9. Dane z formularzy przesyłamy z wykorzystaniem metody POST.
  10. Tabela klientów zawiera: login (nazwę klienta) + kod klienta (trzy cyfrowy np. 031)
  11. Tabela towarów zawiera: nazwę towaru (np. śliwka węgierka), cenę (np. 18 – domyślnie złotych).
  12. Dla chętnych: tabela towarów zawiera w wersji rozszerzonej ilość np. 30 – domyślnie kilogramów lub 201 – sztuk. Można wtedy kontrolować czy nie sprzedajemy więcej niż jest na stanie i aktualizować stan magazynowy.
  13. Powodzenia.
Pytania i odpowiedzi:
    Jak?
  1. Pokazać losowy artykuł na stronie startowej (składnia PHP)?
  2. Zalogować się na stronę przy użyciu loginu i hasła (składnia PHP)?
  3. Obsłużyć edycję klientów bazy, formularz (składnia PHP)?
  4. Obsłużyć edycję magazynu, formularz (składnia PHP)?
  5. Modyfikować ceny towarów, formularz (składnia PHP)?
  6. Wyświetlić zawartość magazynu, wyświetlić listę produktów (składnia PHP)?
  7. Uwzględniać rabat przy zakupach (składnia PHP)?