kl 4 Strony internetowe

Projekt 1

Korzystając z dostępnych narzędzi przygotuj szkielet strony zgodnie z opisem poniżej:

1. Czas realizacji projektu 12h lekcyjnych (około 2,5 tygodnia)
  2. Utwórz plik o nazwie projekt1.html
  3. U góry strony blok zawierający baner o wymiarach 960x80 px. Treść baneru to informacja (połączenie grafiki i tekstu) o Tobie i Twojej szkole (imię i nazwisko, klasa/grupa, nazwa szkoły i miejscowość oraz własny rysunek obrazujący szkołę).
  4. Z lewej strony blok zawierający menu nawigacyjne dla dokumentu o szerokości 25% ekranu.
  5. Z prawej strony blok wypełniający pozostałą przestrzeń ekranu (będzie to miejsce na treść strony).
  6. U dołu strony blok o wymiarach 960x50px z informacją o prawach autorskich i autorze strony.
  7. Dobierz kolorystykę dla strony (maksymalnie 4 kolory), którą wykorzystasz przy wypełnianiu strony materiałami.
  8. Wybierz jeden z poniższych tematów i wyszukaj materiały potrzebne do utworzenia strony (pojedynczy plik HTML), która opisze wybrany temat.
    1. Największe polskie bitwy pancerne II wojny światowej
    2. Historia miasta Radom
    3. Odnawialne źródła energii
  9. W projekcie można korzystać wyłącznie z grafik (obrazów, rysunków) wykonanych własnoręcznie (!)
  10. Treść (tekst) zaczerpnięty z innych serwisów musi zostać opatrzony informacją o źródle.
  11. Elementy graficzne nie mogą przekraczać rozmiaru 300x300 pikseli
  13. Kolejnym elementem serwisu ma być minigaleria składająca się z 6 własnych grafik.
  14. Arkusz CSS umieszczony wewnątrz dokumentu HTML.
  15. Wszystkie grafiki umieszczone w folderze IMG.
  16. Menu serwisu ma być widoczne na ekranie przez cały czas przeglądania strony.
  17. POWODZENIA smile
    Punktacja: