kl 1 Projektowanie stron

Komentarze w kodzie HTML. Definiowanie kolorów. SPR 1

Przy pomocy dostępnych narzędzi i poznanych elementów składni języka HTML przygotuj dokument zad1.html z poprawnymi: kodowaniem polskich znaków, deklaracją języka strony (język polski) oraz tytułem (jako tytuł podaj: ZST Radom). W nagłówku stopnia 3 umieść swoje imię i nazwisko, ustalając kolor tekstu na niebieski i wyrównywanie tekstu do środka strony. W paragrafie poniżej umieść tekst korzystając z serwisu ustalając kolor tekstu na zielony i wyrównywanie dwustronne. Dodaj dla Twojego dokumentu tło żółte. Poniżej umieść nagłówek poziomu 5 dodając jako zawartość pełną nazwę naszej szkoły. Ustal dla tego elementu krój czcionki "Segoe UI" i nadaj mu kolor brązowy oraz tło jasno szare.

Przy pomocy dostępnych narzędzi i poznanych elementów składni języka HTML przygotuj dokument zad2.html z poprawnymi: kodowaniem polskich znaków, deklaracją języka strony (język polski) oraz tytułem (jako tytuł podaj: Kolory). Umieść w nagłówku poziomu 6 nazwę zawodu, w którym aktualnie się szkolisz. Za pomocą składni HTML wskaż, że drugie słowo jest ważniejsze. Dodaj do tego nagłówka tytuł: Nazwa zawodu. Ustal kolor napisu granatowy (wykorzystaj składnię RGB). Poniżej umieść 5 paragrafów wklejając jako ich content tekst pobrany z serwisu . Korzystając z narzędzia ustal kolejno dla paragrafów kolor tła od jasnego do ciemnego w odcieniu wybranego jednego koloru i jednocześnie dobierz kolor tekstu tak, aby był czytelny (nie zlewał się z tłem).

Przy pomocy dostępnych narzędzi i poznanych elementów składni języka HTML przygotuj dokument zad3.html z poprawnymi: kodowaniem polskich znaków, deklaracją języka strony (język polski) oraz tytułem (jako tytuł podaj: ZAD3). Opracuj ko, który spowoduje wyświetlenie na ekranie napisu ŻÓŁTA ŻÓŁĆ w taki sposób, że każda litea będzie wyśrodkowana na ekranie na zmianę w nagłówkach poziomu 1 i 3. Ustal znakom na zmianę kolor żółty i biały. Ustal kolor tła strony na czarny.

Pytania i odpowiedzi: